Hallgatói mobilitás

 

  • Javasolt félév hallgatói mobilitásra:

A Hittudományi Kar 2024 nyári mintatanterv módosítása által az félévet ajánlja külföldi mobilitás kihasználása szempontjából:

Osztatlan képzések:

  • Teológia szak lelkész szakirány: 8. félév
  • Teológia szak teológus szakirány: 8. félév
  • Hittanár-nevelőtanár teljes idejű képzés: 8. félév
  • Hittanár-nevelőtanár részidős képzés: 8. félév
  • Hittanár-nevelőtanár szakpáros teljes idejű képzés: 8. félév

Mesterképzés:

  • Hittan-nevelőtanár részidős mesterképzés: 2. félév

Szakirányú továbbképzések:

  • Lelkigondozó asszisztens részidős képzés: 2. félév
  • Szaklelkigondozó részidős képzés: 2. félév
  • Spiritualitás és misszió az egyházban részidős képzés: 2. félév
  • Protestáns kórházlelkész részidős képzés: 2. félév

Hittudományi Doktori Iskola képzése: 5. félév

 

  • Milyen ügyben keressem a kari/intézeti/szakos koordinátoromat?
    • Kar nemzetközi partnerkapcsolatai
    • Mobilitási pályázati lehetőségek és azok bírálata
    • Elnyert mobilitás esetén: tárgyfelvétel külföldön és itthon, kreditelismertetési eljárás, tanulmányi ügyek itthon

 

  • Kihez forduljak?

Kar nemzetközi koordinátora(i):

Név: Flórik Gyöngyi tanulmányi osztályvezető

Email: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Telefon: +36 (30) 617 7398

Cím: 1092 Budapest, Ráday utca 28.

Fogadási idő: hétköznap 8.00 – 16.00 óra között

 

ERASMUS részképzésre kiutazóknak a kreditelismertetés a karokon zajlik! Röviden erről a folyamatról itt talál tájékoztatást. Bővebb tájékoztatásért a fenti elérhetőségeken fordulhat a koordinátorhoz.

  • Milyen tárgyakat vegyek vagy vehetek fel a célintézményben?

A mobilitás elsődleges célja, hogy a kiutazó hallgató olyan tárgyakat vegyen fel a partnerintézménynél, amelyeket a mintatanterve alapján még köteles az itthoni tanulmányai alatt teljesíteni. Fontos, hogy a mobilitást pontos tervezés előzze meg. Ugyanakkor (!), hogy ha valaki olyan tárgyakat tud csak felvenni, amelyeket idehaza nem tud elismertetni kötelező kurzusként, az még nem zárja ki a szabadon választható kreditkeret terhére történő elismertetést, amely szintén teljesfokú elismerésnek számít. Tehát a mobilitás alatt a hallgatónak lehetősége van olyan tárgyakat választani, amelyeket itthon tanulmányai alatt esetleg nem is tanulhat, viszont őt érdeklik.

  • Hány kreditet kell felvenni? Ez a szám a magyar vagy a külföldi krediteket jelöli?

A fogadó egyetem kurzusaiból legalább 15 ECTS kredit értékben, minimum 3 kurzus felvétele javasolt.  Azonban erősen ajánlott, hogy a felvett tárgyak összértéke némivel meghaladja a 15 ECTS-t, hogy a 15 ECTS megszerzése biztosított legyen. Ezeket a tárgyakat külföldön kell teljesítenie a hallgatónak.

A kint megszerzett ECTS kreditmennyiség jóváírása a hazaérkezés után nem egyezik meg, az elismerés a KRE-n érvényben lévő kreditmennyiségnek ismertethető el.

 

  • Hogy és milyen időintervallumban működik a kreditelismertetés? Milyen papírokat kell leadni? Biztosan elismernek minden kreditet? Mikor szerzek mindenről tudomást?

A kiutazás előtt érdemes egy úgynevezett előzetes kurzuselismertetés keretében beszámíttatni a kívánt tárgyakat. 

A kötelező és kötelezően választható tárgyak esetén mindenképpen egyeztessen az oktatóval, majd amennyiben az oktató támogatja a kurzus elfogadását (azaz aláírásával ellenjegyzi az adatlapon),  a Tanulmányi Osztályon kell leadni a kreditátviteli kérelmet, csatolva az elfogadtatni kívánt tárgy tematikáját.  Természetesen felvehet olyan kurzusokat is, amelyek a mintatantervében sem kötelező, sem pedig kötelezően választható tárgyként sem szerepelnek, ez esetben szabadon választható kreditként ismerjük el az ösztöndíjprogram keretében elvégzett kurzusokat.

 Az aktuális kreditátviteli kérelem a kari honlapon érhető el, a kitöltésben Flórik Gyöngyi tanulmányi osztályvezető tud segítséget nyújtani.  A kérelem benyújtása nem díjköteles. Leadási határideje a kiutazás előtt legalább 15 nap.

Hazaérkezés után a Tanulmányi Osztályra kell leadni a külföldön teljesített tárgyakat igazoló, Transcript of Records-ot. Az elismertetendő kurzusokat nem kell felvenni a Neptunba, a külföldi teljesítés után fognak a tanulmányi ügyintéző rögzíti a rendszerben.

  • Kaphatok egyéni/kedvezményes tanrendet a félévre? Hogyan kell intézni?

 Karunkon csak oktatói jóváhagyással kérhető felmentés az óralátogatások alól, a kérelmet a Tanulmányi Bizottsághoz kell benyújtani.

  • Nem fogok csúszni az Erasmus miatt?

Az Erasmus tanulmányi kiutazóknál némely esetekben előfordulhat csúszás sajnos, akár azért, mert nem vesz fel itthon tárgyat, akár azért, mert nem sikerül minden tárgyat teljesíteni. Fontos szempontok lehetnek a mobilitási félév és a megfelelő partnerintézmény kiválasztása, a terhelhetőség. Azonban a „csúszást” sem feltétlenül kell negatívan megítélni, az Erasmus és a külföldi tapasztalatszerzés számos előnye inkább hozzáad az itthoni tanulmányokhoz.

 

Bármely ehhez hasonló kérdés esetén a kari Erasmus koordinátor készséggel ad tanácsot a hallgatóknak.

Aktuális nemzetközi pályázati felhívások

Intézményi Erasmus koordinátor elérhetőségei

Következő események


Közösségi Média

Károli Podcast

Sport a Károlin

Sport a Károlin

Napi biztatás

nyelvvizsgaközpont

 

Online tanácsadás 

Diáktanácsadó központ